Ефикасно и здраво: Еве како да се решите од вишокот маснотии на стомакот

Познат и поразувачки податок е дека многу лица во светот патат од прекумерна телесна тежина.

Но, и лицата со нормална телесна тежина можат да доживеат метаболички проблеми со дебелеење.

За да се решите од маснотиите кои најчесто се собираат на стомакот, Healthy Food and Sport Tips донесува вкусен рецепт за напивка која ќе ве воодушеви.

Состојки: 1 кг лимони, 5 вези магдонос, 3 литри вода, 1 кесичка сода бикарбона

Подготовка: Измијте ги лимоните, ставете ги во сад со топла вода, додајте сода бикарбона и нека стојат така. Потоа исечкајте магдонос, на ситни парчиња, а после половина час, исечкајте ги лимоните заедно со кората.

Ставете сè во лонец, додајте 3 литри вода и гответе на слаб оган 2 до 3 часа. Кога ќе биде готово, процедете ја течноста.

Пијте по една мала чаша секое утро на празен стомак.