Ова е најдобриот начин да ги отстраните подочниците

0 Shares

Мака мачите со темни подочници? Употребете ја оваа намирница…

Подочниците настануваат од повеќе причини. Тоа може да биде наследен фактор, нездрава храна, недоволно спиење, стрес, стареење, сува кожа…

Што и да е во прашање, еве еден одличен начин како да ги отстраните.

Сè што ви е потребно е бадемово масло.

Намачкајте масло под очите пред спиење, оставете преку ноќ, а наутро измијте го лицето со студена вода.

Повторувајте го третманот додека подочниците не исчезнат.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

0 Shares