Домашен кашест сок кој го снижува притисокот – смути богато со калиум и витамин Ц

Пробајте го ова смути со банани и портокали! Освежувањето е загарантирано…

Состојки: сок од 3 портокали, 1 средна банана, малку цимет

Подготовка: Исцедете сок од портокалите или ставте ги цели ако сакате сок со пулпа.

Излупете смрзната банана, а ако немате смрзната, користете свежа, која е добро зрела. Додајте цимет по вкус и сомелете во блендер сè заедно. Оваа количина е доволна за две смути.