Подгответе се: Синоптичарите повторно најавуваат невреме

Продолжува периодот на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и појава на грмежи, а процесите ќе бидат со променлив интензитет.

Утре нестабилно ќе биде на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално се очекува процесите да бидат поинтензивни.

Утре ќе биде променливо облачно на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално се очекува процесите да бидат поинтензивни. Дневната температура ќе се движи од 15 до 26 степени Целзиусови.