Самоубиство во Македонија: Си пукал во градите

Во 11 часот и 10 минути во селото Карамани, битолско, во својот дом 57-годишниот П.Ѓ. испукал еден патрон во пределот на градите од ловна пушка „Бајкал“ калибар 12 мм., на неговиот син.

Полицијата информира дека починал на лице место.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на семејството за погреб.