Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Следува пресврт со времето: Синоптичарите ја објавија новата прогноза

Од утре до петок времето ќе биде претежно стабилно, освен во југоисточните делови каде е можна појава на краткотраен дожд со ретки грмежи.

Повторно зголемување на условите за нестабилност се очекува во деновите од викендот.

Во тренд…