Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Вонредна временска најава: Од утре промена, за викендот „најкритично”

Времето во Македонија денеска сончево со мала до умерена облачност, попладне во крајните југоисточни предели е можен краткотраен локален дожд и грмежи.

Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Од утре до петок времето ќе биде стабилно, освен во југоисточните делови каде е можна појава на краткотраен дожд со ретки грмежи.

Повторно зголемување на условите за нестабилност се очекува во деновите од викендот.