Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Нека не ве лаже сонцето, за викендов се најавува голема промена

Во петок во поголем дел од земјава времето ќе биде стабилно, а во југозападните делови попладне можна е појава на краткотраен дожд со ретки грмежи.

Во сабота ќе биде променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи, особено претпладне.

Потоа и во наредните денови, попладне ќе има локален пороен дожд и грмежи.