Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Едноставен начин за отстранување забен камен: Направете паста во три чекори (Видео)

Ви претставуваме едноставен начин како да направите паста за заби со која ќе го отстраните забниот камен за миг.

Најдобро од сè е што потребните состојки веќе ги имате во куќата…

Потребни ви се: 1 лажичка сол, сода бикарбона, вода

Деталите погледнете ги во видеото во прилог: