Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Лисната македонска пита, повкусна немате пробано (Видео рецепт)

Вкусно јадење кое ќе ве освои на првиот залак!

Состојки: 800 гр брашно; 1 лажица сол; 450 мл вода; 250 гр маргарин за премачкување; 200-300 гр сирење за фил; 2 јајца за фил; 1 лажичка сол за фил

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: