Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Згасна животот на познатиот актер: Плачат сите, помладите колеги учеа од него

Предраг Бајчетиќ, познатиот српски актер, професор по глума и режисер, заминал од овој свет синоќа на 85. годишна возраст во Белград.

– Со ангелите патувајте драг професоре, фала на се… е пораката од Слобода Мичаловиќ.

Сите актери и актерки неутешни се простуваат од него.

Во тренд…