Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Автомобил удрил во пешаци во Манчестер, петмина повредени

Најмалку пет луѓе се повредени кога автомобил влетал во група пешаци во Манчестер, објави „Скај њуз“. Возилото кое налетало на пешаците во Трафорд Парк не застанало и во тек е потрага по него.

Полицијата соопштила дека засега нема докази дека инцидентот е поврзан со тероризам. Во соопштението на полицијата се наведува дека итните служби и припадниците на полицијата биле на местото на настанот.

Во тек е истрага за инцидентот.

Во тренд…