Фото: Ќе ве наежи – ќерката на Синан објави фотографија со татко и на смрттна постела

Откако денеска почина Синан Сакиќч многу естрадни колеги од целиот Балкан се простуваат од пејачот, а освен нив на социјалните мрежи и неговата ќерка објави трогателна порака.

Имено неговата ќерка Џуклица објави фотографија од ракана на нејзиниот татко додека бил на смртна постела.

-Се што вредеше го снема…Ангел мој единствен.. Никој никогаш не сум сакала и нема да сакам толку колку што те сакав тебе. Благодарам што сум твоја ќерка, благодарам што си ми татко! Јас од тебе не се опростувам, јас само со тебе започнувам некој нов вид на комуникација. Благодарам што имав најдобар детски живот. Благодарам што ме научи да сакам, ќе бидам горда на нас…, стои во трогателната порака на неговата ќерка.