Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Едноставен трик како да ги отстраните гребнатинките од телефонот (ВИДЕО)

Ви откриваме ефикасен трик, кој брзо ќе ги отстрани непријатните гребнатинки од вашиот омилен телефон.

Потребни ви се прашок за пециво, малку вода и сад во кој ќе ги измешате овие состојки.

Измешајте ја смесата, а потоа нанесете на парче ткаенина и со кружни движења нанесете на оштетениот дел на телефонот.

Потоа со крпа исполирајте го телефонот.

Ќе бидете воодушевени од резултатот…

Во тренд…