Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Синоптичарите излегоа со најнова прогноза: Ново изненадување со времето

Утре ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Од среда следува период на променливо облачно и нестабилно време со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално процесите ќе бидат и во форма на невреме. На места се очекува да има обилни врнежи од дожд. До среда дневните температури ќе бидат во пораст, а од четврток во опаѓање.