Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Страшна трагедија со загинат во Македонија

Седумдесет и четиригодишна штипјанка починала откако вчера во неа удрил автобус.

Како што информираат од МВР, на улица „Лески“ во Штип автобус со штипски регистарски ознаки, сопственост на приватна фирма од градот, а управуван од 52-годишен возач, удрил во 74-годишна жена.

Од ударот жената се здобила со тешки телесни повреди и во критична состојба била пренесена во Медицинскиот центар Штип, каде починала.

Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и полициска екипа.