Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Видео: Неверојатна глетка – град, грмежи, поплави и снег среде јуни

Поплави предизвикани од силни врнежи носеле автомобили во градот Берзден, додека во Лензија гром погодил куќа и ја запалил.

Шкотска се соочила со силна бура која донела грмежи, град, поплави, дури и снег среде јуни.

На патиштата сообраќајот бил отежнат. По ударот од гром куќата на семејството Малком целосно изгорела, изјавил Франк Малком татко на две деца.

На автопатот А9 недалеку од градот Стерлинг врнело и снег.

Во тренд…