Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Објавен целиот договор: Еве што е договорено меѓу Македонија и Грција

Грчкиот весник „Катимерини“ попладнево објави докумет, за кој тврди дека е договорот меѓу Македонија и Грција.

Во текстот се наведува дека името „Република Северна Македонија“ ќе се користи за севкупна употреба – „ерга омнес“, нацоналноста е македонска/граѓани на Република Северна Македонија, додека јазикот е македонски.

Документот што го објави „Катимерини“ има 19 страници. Неговата содржина можете да ја прочитате ТУКА..