Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Се споија небото и земјата над Скопје: Силно невреме пустошеше низ главниот град

Силно невреме беснее во Скопје. Пороен дожд, ветер и град проследени со грмотевици се сликата во главниот град.

Се најавува нестабилноста да продолжи и вечерва.

Во тренд…