Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Синоптичарите излегоа со нова прогноза: Очекувајте невреме

Утре попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови.

Во петок во текот на целиот ден времето ќе биде пооблачно со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи, а се очекува да наврне и поголема количина на воден талог.

Потоа во следните денови ќе има повремен пороен дожд и грмежи, особено во попладневните часови.

Во тренд…