Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Вечерва се огласи Никола Груевски на фејсбук – статусот го пренесуваме во целост

Јавно отфрленото во 2009-тата – денес прифатено, но во далеку полоша верзија. Не само за надворешна, туку и за целосна внатрешна употреба, плус промена на уставот, откажување од дијаспората, историјата, АСНОМ, Илинденското востание и идентитетот, напиша поранешниот лидер на ВМРО ДПМНЕ и екс премиер Никола Груевски на фејсбук, објавувајќи и две видеа.