Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Кобна сообраќајка ја потресе Македонија – едно лице се бори за живот

фото: Centar.mk

Дваесет и тригодишен мотоциклист се наоѓа во животна опасност по сообраќајната несреќа на регионалниот пат Струмица-с. Куклиш-с. Банско

„На регионалниот пат дошло до судир помеѓу мотоцикл „априлија“ со струмички регистарски ознаки, управуван од С.С. (23) од Струмица, и патничко возило „хонда“ со струмички регистарски ознаки, управувано од П.З. (42) од Струмица. Тешки телесни повреди добил возачот на мотоциклот С.С., кој по укажаната лекарска помош во Медицинскиот центар Струмица, бил префрлен на Ургентениот центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје и се наоѓа во животна опасност“, соопшти МВР.

Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и екипа од СВР Струмица.

Во тренд…