Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Путин му го честита роденденот на Трамп

Рускиот претседател Владимир Путин му го честитал роденденот на американскиот претседател Доналд Трамп, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитри Песков.

„Претседателот испрати телеграма со честитка на својот американски колега“, рекол Песков за Тас.

Во меѓувреме Москва и Вашингтон ја разгледуваат можноста за средба меѓу претседателите на САД и Русија, а најверојатна локација за средбата би можела да биде Австрија.

Во тренд…