Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Заев со неочекуван потег на Канал 5: Еве што најави доколку Иванов и натаму продолжи да се однесува на истиот начин

Премиерот Зоран Заев гостуваше во емисијата “Само вистина” на Канал 5.

На прашањето на водителката дали Заев планира да го зголеми парламентарното мнозинство, премиерот најави дека мнозинството ќе биде зголемено за да дојде до смена на Иванов од претседателската функција.

-Ако има потреба ќе го зголемиме парламентарното мнозинство заради импичмент на Иванов, рече Заев.

Во тренд…