Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Пронајден Наум Петревски – потрагата по пејачот со среќен крај

Откако се прошири веста по медиумите дека јахтата на наум Петревски исчезнала во невремето во Сиднеј, додека тој ловел риба и се забавувал со уште 5 пријатели, доаѓаат среќни вести.

Ексклузивно за ВЕЧЕР, Зуица Лазова, сопругата на Наум откри дека се е во ред со пејачот и потенцираше дека екипа веќе ги пронашла и се на пат за назад.

– “Во ред се, сега ги слушав, се враќаат”, накусо, но вознемирено прокоментира пејачката.

Во тренд…