Monthly Archives

јуни 2018

Мицковски предмалку со неочекуван потег: Ова е ставот на новиот лидер на ДПМНЕ во врска со НАТО

Oпозицијата цврсто чекори кон патот на евро-атлантските интеграции на Република Македонија, но доколку некој очекува од опозицијата да застане рамо до рамо со овие кои што ја потпишаа оваа капитулација, тогаш во најмала рака е премногу…

Царовска: Во Визбегово ќе се гради населба за бездомни, а не камп за мигранти

Во прифатниот центар во Визбегово ќе се гради населба за бедомните лица кои до неодамна живееа под Кале, а не камп за мигранти, тврди министерката за труд и социјална политика Мила Царовска. Таа на социјалната мрежа Фејсбук сподели статус…

(Фото,видео) Ова е застреланиот возач на министерот за внатрешни – детали за тешкиот инцидент…

Член на Гардата на Република Албанија и возач на албанскиот министер за внатрешни работи, Фатмир Џафај, утрово е пронајден мртов во гаражата на Гардата, со прострелна рана на главата. Сè уште нема информации дали станува збор за убиство или…

(Видео) Нетанјаху им порача на Иранците: Штом го запревте Роналдо, можете да ја соборите и владата

Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, објави видео во кое жонглира со фудбалска топка и ги повикува Иранците да ја соборат владата во својата земја. https://www.youtube.com/watch?v=bQdX1kpcArI Нетанјаху им порачува на Иранците дека…

Масовна тепачка во Скопје – користен и солзавец

Во текот на вчерашниот ден околу 19:45 часот во кругот на Центарот за бездомници Чичино Село, во село Грчец како што соопштуваат од Министерството за внатрешни работи бил нарушен јавниот ред и мир. Како што информираат од МВР таму имало…

ВМРО-ДПМНЕ до Љупчо Николовски: Вие сте елементарна непогода за земјоделството!

Љупчо Николовски, како и целата влада сака да ја покрие својата неспособност со ароганција. Тоа вчера го покажа и докажа на настан кој имаше за цел да отвори дебата за унапредување на советодавните услуги во земјоделството и започнувањето…

Силно невреме предизвика хаос: Поплавени улици и откорнати покриви и дрва (видео)

Големо невреме со силен ветер и пороен дожд погоди делови во Србија, а повеќемина жители се принудени да ги напуштат нивните домови. Особено критично е во Суботица, од каде што доаѓаат информации за големи поплави по улиците. Спасувачки…

Трамп се обидел да го убеди Макрон да излезе од ЕУ

За време на состанокот кој американскиот претседател, Доналд Трамп, во април го имаше со францускиот колега, Емануел Макрон, тој побарал од него да ја напушти Европската унија и Франција да склучи билатерален трговски договор со САД, објави…

Скопски таксист преживеал драма: Го одвел до саканата локација па под закана со пиштол го ограбил

Вчера околу 22 часот и 40 минути од страна на 36- годишниот М.Г од Скопје е пријавено дека на улица "Методија Митевски" во Скопје додекачекалпатницинатаксистаницатасе качило непознато лице кое побарало да го одвезе до одредена локација со…

Младо момче се бори за живот на скопските клиники

Дваесет и едногодишно момче се бори за живот на Скопските клиники откако вчера попладне во 17.20 часот во населбата Автокоманда е претепано од непознати лица. Вчера и во текот на ноќта момчето Н.С не било контактибилно. Според првичните…

Лоши вести за времето: Нека не ве лаже сонцето, попладне голема промена

Времето денеска ќе биде променливо облачно и потопло со подолги сончеви периоди, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму додаваат дека попладне, пак, ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северозападен…

Разузнавачи тврдат дека Северна Кореја го зголемила производството на збогатен ураниум

Агенциите за разузнавање на САД сметаат дека Северна Кореја го зголемила производството на збогатен ураниум за нуклеарно оружје на повеќе тајни локациии и дека ќе се обиде да ги сокрие, додека бара отстапки во преговорите со САД.…

Путин на 1 ноември во посета на Србија

Рускиот претседател Владимир Путин ќе ја посети Србија на 1 ноември, на денот на ослободувањето на Белград во Првата светска војна 1018 година, пишува белградскиот весник „Вечерње новости“.  Според весникот, по повод 100-годишнината од…

Владата му предлага на Собранието да ја разреши Комисијата за одлучување во управна постапка

Предлог за разрешување на претседателот и членовите на Државната комисија за одлучување во управна постапка и постапка од работен однос во втор степен е ставен како точка на седницата на Собранието закажана за 17 јули. Владата на…

Русија се заканува дека ќе ги забрани Франс 24 и Дојче веле

Русија се заканува дека може да им ги одземе руските дозволи за работа на телевизискиот канал Франс 24 и на германската медиумска куќа Дојче веле поради кршење на рускиот медиумски закон. Руската агенција „Роскомнадзор“ го соопшти тоа…

Вонредна: Пукање во Тетово – застрелан полициски инспектор

Полициски инспектор најверојатно е застрелан во престрелка која минатата ноќ се случила во Тетово, јавува Алсат повикувајќи се на свои извори. Се верува дека престрелката се случила помеѓу полицијата и лице кое се барало со потерница при…

Силен потрес од 6.1 степени според рихтер

Земјотрес со интензитет од 6,1 степен според Рихтерова скала, го погоди тихоокеанскиот брег на Мексико, соопшти Геолошкиот институт на САД. Нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета. Епицентарот на потресот се…

Еве што ќе ви се случи ако престанете да имате редовно секс

Општо познато е дека редовниот секс и здравиот сексуален живот имаат бројни бенефити и позитивно влијание на здравјето, но дали знаевте дека недостаток од секс всушност може да биде лош за здравјето? Нередовен (или никаков) сексуален…

Вака ќе препознаете жена на која и ТРЕБА секс!

Можеби сте мислеле дека само Балканците ја користат глупавата фраза дека „на нервозните жени им фали...“, но не сте во право. Неодамна е објавено дека жените на кои им фали секс можат да се препознаат по извесни карактеристики кои ќе ги…

„Спиев со професорот, тој имаше 40, а јас само 17 години“

Како и многу средношколки, Моли се заљубила во својот професор. Но, не останала само на фантазија - спиела со него, многу пати, со години... Имала само 17 години, а тој 40. На почеток тоа бил невин флерт, разговори на одморите. Околу…