Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Овие два заљубени пингвини ја враќаат вербата во љубовта (Фото)

Два африкански пингвини уживале во романтични моменти на плажа, а својата љубов не ја криеле од посетителите кои ги снимиле со камера.

На Твитер се појави видео кое го забележува дружењето на два пингвини на една плажа во Јужна Африка.

Погледнете го видеото…