Секогаш во средиштето на збиднувањата...

ФОТО: Илиевски пред пет дена имал голем повод за славење

Прерано заминатаа ѕвезда Влатко Илиевски, имал голема причина за славење пред само пет дена.

Илиевски на македонската јавност и беше познат по многубројните хитови, а ќе биде запаметен и по претставувањето на Македонија на Евровизија во 2011 година со песната „Русинка“.

Инаку Илиевски пред неколку денови го прослави својот 33 роденден, а по тој повод со пријателите на Фејсбук објавил и фотографија, погледнете.

Во тренд…