Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Тешка сообраќајка во Македонија – Во прекин сообраќајот на овој патен правец

Во прекин е сообраќајот на регионалниот пат 11-09, на потегот од кај делницата Богданци – село Фурка кај Дојран.

Како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, причина за прекинот е сообраќајна незгода.