Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Еве како да излупите компири за само 10 секунди (Видео)

Со цел да го скратите времето кое го поминувате лупејќи компири, ви препорачуваме едноставен трик.

Исечете ги компирите по цела должина, но така што само ќе ја засечете кората, а потоа ставете ги во лонец со врела вода и оставете ги неколку секунди во неа.

Потоа компирите ставете ги неколку секунди во студена вода.

Кога ќе ги извадите компирите од вода, со раце лесно отстранете ја кората која сама ќе паѓа од нив. Не верувате? Погледнете во видеото!