Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Камион удрил во 65-годишен пешак и побегнал

Шеесет и пет годишен маж од с.Рашче е тешко повреден, откако ноќеска на влезот на скопското с.Сарај, во него удрил камион со велешки регистарски таблици, по што побегнал.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани од страна на лекар при Комплексот клиники “Мајка Тереза“. Се работи на целосно расчистување на случајот.