Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Нов пресврт, а потоа невреме: Ново изненадување со времето

Денеска во поголемиот дел од земјава ќе настапи стабилизирање на времето, а во северните делови се уште ќе има услови за краткотраен попладневен дожд.

Потоа следува период на претежно стабилно и потопло време, освен во петок кога во попладневните часови на север ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи.