Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Апсења низ Македонија: Паднаа неколкумина

Двајца прилепчани се приведени на магистралниот пат Кичево-Охрид кај паркингот во с. Другово кога полицијата го сопрела нивното возило. По едниот, кој го управувал автомобилот, била распишана потерница од страна на Казнено-поправната установа „Идризово“ за издржување казна затвор во траење од една година и два месеца.

При преглед во возилото од страна на полициски службеници пронајдени биле и одземени предмети за кои постои основи на сомнение дека потекнуваат од кривично дело. Лицата биле лишени од слобода и биле задржани во Полициската станица Кичево за понатамошна постапка.