Се слушаат сирени во центарот на Скопје: Вечерва страшна сообраќајка – ова се деталите

Најмалку три лица се повредени и однесени со брза помош во болница по страшната сообраќајна несреќа што се случи вечерва околу 20 часот, на крстосницата помеѓу булеварот „Партизански одреди“ и „Климент Охридски”.

До несреќата дошло кога едно од возилата удрило во друго возило, па во пешакот, велат извори за новинската агенција „Макфакс“.

фото – илустрација