Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Видео од моментот кога Џорџ Клуни со мотоцикл се заби во автомобил во Италија

Џорџ Клуни вчера доживеа сообраќајна несреќа во Коста Коралина, Италија, кога со својот мотоцикл удри во автомобил по што заврши на Ургентниот центар. Видео од моментот на судирот објави италијанскиот „Кориера дела сера“, а на нега се гледа дека автомобилот ја променил насоката и удрил во мотоциклот што го возеше познатиот холивудски актер.

Како што пренесуваат италијанските медиуми, инцидентот се случил околу 8 часот наутро по локално време кога Клуни излегол од својот хотел во Коста Коралина. Италијанската новинска агенција АНСА пренесе дека актерот имал само мала повреда на коленото.