Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Значителна промена на времето

До крајот на работната недела ќе се задржи претежно стабилно и се потопло време.

Во петок ќе има услови за краткотрајна нестабилност на северот и ќе започне да дува поинтензивен северен ветер.

За време на викендот се очекува појава на локален дожд и ретки грмежи и ќе дува повремено засилен северен ветер.