Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Десерт готов за 5 минути: За миг направете неодолив колач

Рецепт за вкусен десерт готов за 5 минути!

Состојки: 250 гр бисквити, 125 гр путер, 3 лажици кокос, 2 зрели банани, 250 гр крем сирење, 3 лажици какао, сок од 1 лимон

Начин на подготовка: Сомелете ги бисквитите. Растопете путер, измешајте со бисквити и кокос. Стиснете во калап.

Заедно измешајте банани и крем сирење, па додајте какао и сок од лимон.

Мешавината распоредете ја по бисквитите. Ставете го колачот во фрижидер и оставете го да стегне половина час.

Декорирајте по желба – со растопено чоколадо или овошје. Подготовката трае пет минути.

Уживајте!