Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Колинда во прегратка на Еди Рама

Веста дека Хрватска се пласира во финалето на Светското првенство претседателката на Хрватска ја затекна на НАТО-самитот во Брисел.

Победата против Англија ја прослави во прегратка на премиерот на Албанија, Еди Рама, а тој тоа го објави на „Фејсбук“.

Под фотографијата на која се гушка со Китаровиќ, Рама напиша „фотографија на денот“.