Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Силување на малолетно девојче ја потресе Битола – влегла во такси, а потоа таксистот и приредил хорор

Фото: Centar.mk

Полицијата поднесе кривична пријава против педесетгодишниот П.К. од битолско, поради сомнеж дека силувал петнаесетгодишно девојче од Битола.

МВР соопшти дека настанот се случил во близина на улицата “Раштанска” во Битола, во такси возило, кое било управувано од страна на осомничениот.