Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Торнадо ја зафати познатата плажа: Летаат чадори, капачите бегаат во паника (Видео)

Големо невреме вчера го зафати Рим, а видеото доаѓа од познатата плажа Торвајаника

На видеото се гледа како летаат чадори на сите страни, додека изненадените капачи се обидуваат да избегаат.

Видеото е објавено на социјалните мрежи, а за кратко време стана вирално.

Во тренд…