Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Турција со неочекуван потег во врска со Македонија: Еве што ќе пишува на поканата на НАТО, а го побара Турција

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг утре свечено ќе му ја додели поканата за членство на Македонија во НАТО, на премиерот Зоран Заев.

Координаторот за НАТО, Стево Пендаровски вечерва гостуваше во емисијата „Топ тема“ на Телма телевизија каде откри дека во поканата ќе пишува Поранешна Југословенска Република Македонија, но во фуснота ќе пишува дека Турција ја признава Македонија како Република Македонија.

Во тренд…