Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Викендов опаѓање на температурите – еве што ќе се случува со времето

Утре ќе преовладува сончево и топло време, попладне само во крајните северни планински делови ќе има краткотрајна нестабилност.

Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9. Дневната температура ќе се движи од 25 до 36 степени.

За време на викендот во попладневните часови во западните делови можна е изолирана појава на краткотраен дожд.

Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северен правец, а дневните температури ќе бидат во благо опаѓање.