Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Фото: Заев направи селфи на прославата за НАТО во Битола

Премиерот Зоран Заев кој вчера вечер присуствуваше на прославата на поканата за НАТО и ЕУ во Битола, се фотографираше со присутните граѓани.

„Селфито“ и уште неколку други фотографии од прославата за НАТО, тој ги постави на својот фејсбук профил и напиша:

– Обедини се Македонијо и радувај се на овој историски успех за нашите граѓани!

Во тренд…