Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Трагедија со загинат ја потресе Македонија

Педесет и две годишен маж од Демир Хисар загинал вчера на патот Битола-Демир Хисар, после селото Лисолај, во сообраќајна несреќа помеѓу трактор и камион.

Загинатиот бил сопатник кој се превезувал во приколката од тракторот.

Извршен е увид на местото на несреќата.

Во тренд…