Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Денеска сонце, а од понеделник ново големо невреме

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 29 до 36 степени, соопшти Управата за хидерометеоролошки работи.

Утре ќе се задржи сончево и уште потопло време, а во западните делови ќе дува засилен западен ветер. Од понеделник следува период на нестабилно време со пороен дожд и грмежи, а локално се можни и поинтензивни процеси. Ќе дува засилен северозападен ветер, па дневната температура од вторник значително ќе се намали.

Во тренд…