Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Објавена снимка како чувари тепаат затвореник додека не изгубил свест (Видео)

Во Русија е отворена истрага откако активисти објавиле снимка на која чувари во затвор во Јарослављ измачуваат еден затвореник.

Затвореникот, идентификуван како Јевгениј Макаров, на снимката лежи на маса додека чуварите го удираат со раце, а го напаѓаат и со електрошокери додека на крај не остане без свест.

Нападот наводно се случил на 29 јуни 2017 година, но снимката дури сега излезе во јавност.

Предупредување: Видеото е со вознемирувачка содржина

Во тренд…