Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Таблетите за спиење сега можат во ѓубре: Една чаша од оваа напивка ќе ве успие за неколку…

Сите имаме период во животот во кој не сме можеле да склопиме очи и да заспиееме. Доколку тоа повторно ви се случи, или пак моментално ви се случува, тогаш направете мешавина од само неколку состојки и олеснете си себе си. Имено, оваа…

Еве зошто имате високи сметки за струја: Исклучете го овој уред и заштедете куп пари

Со промена на навиките во домаќинството можете значително да заштедите на струја без да ви падне стандардот на живеење. Главните потрошувачи на струја во домаќинството се клима-уред, термо печка, електричен шпорет, машина за прење…

Бев во големи долгови: Тогаш дознав начин поради кој имам повеќе пари од било кога

Веќе десетти пат ја молев мајка ми да ми позајми пари за да ја поправам колата. Ми даде, но конечно сфатив дека не можам вечно да живеам во долгови. Кредитната картичка и минусите на сметката секојдневно ме опседнуваа, постојано бев…

Кога љубовта ќе исчезне: Еве што прави жената кога веќе ништо не чувствува кон вас

Ова се некои работи кои жените ги прават кога веќе не им се допаѓате… Не комуницирате како порано: Претходно нормално сте комуницирале, а сега не покренува никаква тема и покажува како да не сака да се оптеретува со тоа. Изговори:…

Го испрскал автомобилот со овој спреј и открил трик кој може да ви заштеди пари (Видео)

Нема возач кој не го изгребал својот автомобил од некој ѕид или ограда… Повторното фарбање и полирање чини цело богатство но овој Русин открил нешто неверојатно. Кога го изгребал својот автомобил одлучил да го испрска со WD-40 и…

Сам без ничија помош направил прекрасна куќичка во шума – еве како изгледа

Од сечењето на вистинските стебла до поставување на последната дрвена плоча, за она што ќе го видите во наредното видео можеме да кажеме само еден збор – имресивно! Човекот по име Шаун Џејмс изградил дрвена куќичка во една канадска шума…

Нема потреба од скапи плочки: Еве како едноставно и евтино да ги обложите скалите

Обложувањето степеници знае да биде прилично скапо. Некогаш и прескапо. Во зависнот од тоа со што сакате да ги обложите степениците, дрво, камен или керамика, се движи и цената на материјалот. И ниту еден не е евтин. А, да не…

Му се стопил автомобилот додека спасувал луѓе од пожар, а потоа се јавила „Тојота“

Болничарот Алин Пирс речиси и сам ќе настрадал додека спасувал луѓе од пожар во градот Парадајс во Калифорнија. Наместо да се евакуира, како и останатите луѓе во градот, тој упорно се враќал низ пламенот како би извлекол што повеќе луѓе…

Рецепт за најубавиот прелиен посен колач (Видео)

Толку сочен и вкусен - ќе го обожавате! Состојки: 450-500 гр брашно, 500 гр рендани јаболка, 100 гр мелени ореви, 1 ванилин шеќер, 1 лажица прашок за печиво, 1 лажица сода бикарбона, 100 гр шеќер, 50 мл масло Состојки за прелив:…

Еве како Кинезите со бродови преку река пренесуваат цела станбена зграда (Видео)

Она што изгледа како станбена зграда од пет ката која плови низ река, всушност е брод ресторан во Кина. Ресторанот брод во облик на станбена зграда, превезен е и преместен на 10 ноември дожл реката Јангтзе во јужна Кина. Видеото…

Ситни славски колачи – 4 видови колачи од 1 смеса (Видео)

Од една смеса подгответе дури четири видови ситни колачи... Состојки: 400 гр изрендани јаболка, 400 гр шеќер, 400 гр мелени бисквити, 400 гр чоколадо Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина Машковиќ“:…

Кога ова ќе го исфрлите од куќата влегувате во нов живот: Три работи кои привлекуваат…

Секојдневно со себе носиме непотребен животен товар и бројни лоши навики поради кои често се чувствуваме празно, несреќно и неисполнето. Како би ја задржале позитивната енергија која ни е потребна да бидеме среќни, потребно е во животот…

Ликер од мушмули: Пијалак кој го чисти црниот дроб, го снижува холестеролот и го регулира…

Мушмулите се полни со витамин Ц и го подигнуваат имунитетот па така не штитат од сезонски вируси. Ако сте настинале, тие ќе ви помогнат да се решите од кашлицата. Мушмулите исто така го регулираат варењето, го регулираат нивото на лош и…

Поради овој рецепт манекенките имаат совршен стомак

Oдличен рецепт со кој ќе се ревитализира вашето тело. Овој оброк чисти фекални маснотии во цревата и на тој начин ја намалува тежината, а исто така ја регулира киселоста во желудникот. Состојки: зелка, цвекло, морков, сок од лимон,…

Пониски сметки за 1.000 денари, еве и како

Сметките за струја знаат да бидат повисоки на зима. Затоа, во продолжение ви пренесуваме неколку начини како да заштедите: 1. Болјер – заштедете 10 проценти За еден час работа, болјер со моќност од 2 киловати троши 2 киловат-часа, а…

Поради големите жештини цел град се пресели под земја (Видео)

Целиот град, кој е дом на илијадници луѓе, лежи сокриен во австралиска пустина под тони песок. Неговото име е Coober Pedy и е едно од најинтересните места на светот. Coober Pedy се наоѓа на југот на Австралија. Основан е 1915 година,…

Сварете банана, додајте мед и направете го најјакиот домашен лек

Постои еден домашен лек кој во себе содржи мноштво природни и лековити материи кои делуваат смирувачки на воспалено грло или бели дробови, но и во краток период помага во лекување бронхитис и кашлица. Благодарение на моќните својства на…

Не го пуштиле во ресторан затоа што изгледал како бездомник, па повторно се појавил во…

Корисник на Јутјуб направил интересен експеримент и прикажал како луѓето реагираат кога сте облечени како бездомник и што се случува кога ќе се појавите во скапоцен автомобил. Ова е уште еден доказ за тоа во каков неправеден свет…

Еве што се случува со патнички автомобил кога преку него ќе премине најголемиот камион на…

450 тона тешките камиони „кипери“ се монструозни возила кои се користат во рударската индустрија за превоз на големи товари преку груби терени. Белорускиот произведувач на рударска опрема „BelAZ“, покажал што се случува со оние кои ќе им…

Универзално тесто: Можете да го користите за сè – пица, уштипци, лепињи, леб…

За пица, уштипци, лепињи, леб… ова тесто можете да го користите за сè! Состојки: 1 кг брашно, 2 дл јогурт, 2 јајца, 1 дл масло, 4 дл млеко, 1 кесичка инстант квасец, 1 прашок за печиво, 2-3 лажички сол Начин на подготовка:…