Вести, забава, спорт...

ШОКАНТНО: Каде исчезнаа лешовите од Титаник?!

Тајните телеграми, криени повеќе од 100 години, откриле што точно се случувало со телата на луѓето кои ги изгубиле животите во една од најголемите поморски несреќи во историјата. Оние кои ги пишувале биле уверени дека тие писма никогаш нема…

Најбизарната несреќа на светот: Многумина велат дека се работи за обид за атентат (ВИДЕО)

Несреќата се случила некаде во Русија. Наместо возачот мирно да сврти, за што имал повеќе од пет секунди, притиснал на гаста точно кога поминувал несреќниот велосипедист и на крај го соборил. Снимката од надзорните камери се појави на…

Поради опклада направил невидена БУДАЛАШТИНА, а последиците го стигнале 36 години подоцна!

На 14 години Ванг од Кина пиел алкохол со пријателите и поради загубена опклада изел две хемиски пенкала. Лекарите сега, 36 години подоцна му ги отстраниле пенкалата од утробата, а фотографиите се објавени на интернет. Ванг, откако…

Пробушил лубеница и во неа истурил растопен алуминиум… Вакво нешто немате видено! (ВИДЕО)

Иако можеби помисливте дека лубеницата едноставно ќе ескплодира, тоа не се случило. Откако пробушиле дупка во лубеницата и во неа истуриле растопен алуминиум, почекале некое време да се излади. Кога на крај ја исекле лубеницата со нож,…

Вишокот околу струкот стопете го без диета!

Постои едноставен начин да го изгубите вишокот од неколку килограми. Доколку сакате да ослабнете за кратко време без напорни диети, консумирајте ја оваа едноставна напивка. Потребни ви се 60 гр магдонос, 1 лимон и 2,3 дл вода. Исечкајте го…

Променете ги ОВИЕ ситници во домот и гледајте што ќе се случи за кратко време…

Оваа кинеска метода ќе ве доведе до стабилен секојдневен живот, а се` што треба да направите е малку подобро да го организирате просторот во вашиот дом. Погледнете ги чекорите кои треба да ги следите: Применте Фенг шуи на креветот Прв дел:…

Кој број го гледате на сликата? Само 1 од 3 лица го гледаат вистинскиот број!

Тестирајте го својот вид со помош на овој едноставен тест. Кој број го гледате на сликата? Само 1 од 3 лица го гледаат вистинскиот број! Дали сте меѓу нив? Напишете го вашиот одговор во коментари на Фејсбук...

Направил кула од 7.000 чкорчиња и ги запалил. Ова ќе го гледате без да трепнете! (ВИДЕО)

Еден „Јутјубер“ се одлучил да направи интересен експеримент - наредил дури 7.000 чкорчиња на едно место, а потоа ги запалил. Работата да биде уште поинтересна, сакал тоа да биде што помагично и од чкорчињата направил голема кула на три…

ИНСПИРАЦИЈА: Човекот кој стои зад вас во редот (ВИДЕО)

Никогаш не знаеш кој е човекот кој стои зад тебе во редот. Можеби баш тоа е личноста која ќе го промени твојот живот! Девојчето и и нејзниот брат од видеото оваа животна лекција ја научиле еден ден кога на својот дедо сакале да му купат…

ЕКСПЕРИМЕНТ: Минувачите не забележаа горила на тротоар!

Што прави горила на тротоар? Јаде банана. Оние кои го забележале, се зачудиле од ваквата глетка. Меѓутоа, поголема група на минувачи воопшто не го забележале горилата. Зошто? Затоа што гледале во своите мобилни телефони. Овој социјален…