Вести, забава, спорт...

Фото – Ова е осомничениот за убиството кое ја зави Македонија во црно

МВР ја објави потерницата по 25-годишниот Филип Секуловски, осомничен за убиството на фудбалерот Мартин Јанушев. Во листата потраги, покрај сликата од Секуловски и личните податоци, не е наведено за кое дело се бара осомничениот. По…

Горка Диња – Препорачано за дијабетичари

Горка Диња е од семејството на Кукурбитакeае (Cucurbitaceae), билка која расте во тропски и суптропски подрачја на средна и јужна Америка, Африка и Азија. Се одгледува како храна и лек. Билката расте како лоза долги расцепани листови и…

Земјотрес ја разбуди Македонија

Земјотрес со интензиет од 2,5 степени според Рихтеровата скала бил почувствуван во Велес и околината. Од Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје информираат дека земјотресот бил почувствуван во 07 часот и…

Синоптичарите излегоа со прогноза – еве што најавуваат

Времето утрово е сончево и студено со мала облачност во западните делови. Понекаде дува слаб променлив ветер. Во текот на денот нѐ очекува сончево време со мала до умерена облачност претпладне на запад, а преку денот на север и на исток.…

Ја мачел и горел со цигари – протекоа информации за ужасот во познатиот скопски студентски дом

Околу 17 часот вчера било пријавено во полиција дека во студентски дом „Гоце Делчев“, М.Ѓ. физички ја малтретирал 21-годишната Д.Т. од Радовиш. Тој ја заклучил девојката во соба, ја влечел за рака, ја горел со цигара и и упатил повеќе…

Новинар се јавил во вести во живо, но она што се случило, гледачите долго ќе го помнат! (видео)

Овој новинар на Би-Би-Си често известувал во Авганистан и Средниот исток. Во една таква вест говорел за тоа како локалните власти го решаваат проблемот со запленетата дрога. Куп опиум, хашиш и хероин се запалени, додека новинарот пред…

Кога ќе видите што носи на грб додека вози точак, ќе се фатите за глава! (видео)

На интернет објавено е интересно видео... На снимката се гледа човек како од куќата изнесува фрижидер на грб, со него преминува улица, седнува на точак и заминува... Погледнете го видеото:

„Дрво“ пијани снимале секс на Фејсбук, а тогаш се појавил нејзиниот татко…

Момче и девојка одлучиле да направат лајв стрим на Фејсбук додека имале секс... но бидејќи биле во алкохолизирана состојба на видеото го означиле таткото на девојката. Ако веќе пренесувате во живо на Фејсбук додека уживате во секс, тогаш…

Сакал само да го исчисти лаптопот, а кога го отворил, уследило изненадување

Приложената снимка сигурно ќе ве натера, пред да го вклучите лаптопот, добро да размислите. Имено, на еден човек му се расипал лаптопот, па на сите сакал да им покаже како се отвара и поправа, но наместо тоа... Погледнете го видеото:…