Вести, забава, спорт...
Browsing Category

Македонија

(ВИДЕО) Независен полициски синдикат:Да дојде животот во полициска станица Стење

Независниот полициски синдикат на денешната прес-конференција низ фотографии обелодени дека полициската станица и граничниот премин Стење е се во многу лоша состојба.Првиот синдикалец Гоце Делчев, изјави дека дека во оваа станица не е…

Демонстрации утрово во Скопје – граѓаните на нозе против плаќањето такса за парно што не…

Граѓанското здружение „Но пасаран“, денеска пред просториите на регулаторната комсија го одржа 137 протест, како потсетување до надлежните дека искучените граѓани кои плаќаат парно треба да бидат обештетени.…

Познат бизнисмен му го грабнал мобилниот телефон на Саше Политико

На 20.10.2017 година во 20.40 часот во Полициската станица Центар, С.И. (37) од Кратово (Неофицијално дознаваме дека се работи за новинарот Саше Ивановски, Политико) пријавил дека истиот ден во 20.00 часот во хотел „Мериот“, во…

ПОЛИЦИЈАТА НА НОЗЕ: Стигнал од Германија на скопскиот аеродром – а потоа му се губи секаква…

На 20.10.2017 година во 23.50 часот во Полициската станица Тетово, А.Б. (57) од Тетово пријавил дека на 19.10.2017 година околу 09.00 часот на аеродромот „Александар Велики“-Скопје, со авион од Сојузна Република Германија пристигнал…

Тоа што му се случило на автобуската постојка на булевар Партизански одреди ќе го памти цел живот…

На 20.10.2017 година во 18.45 часот во Полициската станица Карпош, И.T. (39) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 17.20 часот на автобуска постојка на бул. „Партизански Одреди“ две непознати лица извршиле разбојништво над нејзиниот…

Уште една тепачка среде Скопје ја наполни болницата 8-ми септември со повредени

На 20.10.2017 година во 23.50 часот во Единицата за информации и команда Скопје било пријавено дека на ул. „Христо Татарчев“ бил нарушен Јавниот ред и мир со тепачка помеѓу лицата М.А. (39) од Скопје од една страна и лицата П.С. и С.М. од…

Масовен напад во Скопје – десетмина турски државјани крвнички го претепале – причината…

На 21.10.2017 година во 02.51 часот во Единицата за информации и команда Скопје било пријавено дека на ул. „Кеј 13-ти Ноември“, од страна на 10 непознати лица, државјани на Република Турција, физички бил нападнат Р.Џ.Ј. (25) од Република…

Се појавиле три “лади”, но кога полицијата сакала да ги сопре се случила вистинска драма

На 20.10.2017 година во Полициската станица Прилеп, полициски службеник од Прилеп пријавил дека, додека со други полициски службеници вршеле службени дејствија од областа на сообраќајот, забележале три патнички возила„Лада“, кои се обиделе…

Тежок инцидент во Тетово – има повреден

На 20.10.2017 година во 16.10 часот во Полициската станица Тетово, Н.З. (20) од с.Добарце пријавил дека истиот ден околу 13.00 часот околу 10 непознати лица извршиле насилство врз него додека бил со негов братучед од с.Желино и негов…

Тешка ноќ во Скопје – со возило удрил во три паркирани коли, повеќемина повредени

На 21.10.2017 година во 00.05 часот на крстосница од ул. „Христо Татарчев“, ул. „Сава Ковачевиќ-1“ и ул. „Сава Ковачевиќ-11“ во Скопје се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „Пежо 206“ со скопски регистарски ознаки,…