Browsing Category

Мозаик

Ви треба само желба и двор: Со одгледување на овие кокошки можете да заработите 2.000 евра – по…

Станува збор за необичен вид кокошка – најскап вид. Се работи за вид означен како Ayam Cemani. Овие кокошки се целосно црни. Потекнуваат од Индонезија, а во Европа стигнале 1998 година. Ова се најскапите кокошки на светот и само…

Работа на море: Хрватска компанија бара 2.700 работници во хотели – платено сместување и два оброци…

Туристичката компанија Маистра извести во средата дека бара вработени за работа во ровињските хотели напоменувајќи дека оваа година ќе бидат вработени вкупно 2.700 работници. Денот на отворени интервјуа ќе се одржи 28 февруари од 11 до…

Имала секс со дечкото тежок 200 кг и завршила во болница: Така ја изгубил невиноста, а потоа решил…

Грег Касарон можел да ја убие својата двојка Џен Геракис за време на сексот бидејќи таа во занес удрила со глава во ѕид. – Прва мисла што ми падна на памет: Ја убив. Првпат имам секс и Џен е мртва – рекол Грег. Губење на невиност за…

Маж тврди дека се вратил од 2075 година: Открил кога ќе почне Третата светска војна

Маж тврди дека се вратил од 2075 година: Открил кога ќе почне Третата светска војнаНајновиот „повратник од иднината“ кој се претставил како Мајкл Филипс тврди дека е роден 2043 година и дека допатувал во нашето време од 2075 година. Тоа…

Ќе се работи само по шест часа дневно: Луѓето треба да имаат повеќе време за семејството и…

Шведска целосно преминува на шестчасовен работен ден во обид да ја зголеми продуктивноста и да ги направи луѓето посреќни така што повеќе време ќе посветат на семејството и приватниот живот. Шведските вработени веќе се сретнале со оваа…

(Видео) Вооружена банда упадна на забава кај познатиот бизнисмен, но ги чекаше изненадување

Вооружена банда упадна на имотот на еден богаташ во Најроби со намера да ги ограби гостите кои присуствуваа на забавата. Сопственикот на имотот се спротивстави на бандата, а одредени медиуми целиот инцидент го споредија со филмот…

Сопственикот на на познатото кафуле “Нина Кофи Шоп” доби затворска казна: Причината ќе…

Сопственикот на кафулето „Нина Кофи Шоп“ во Чанбури, Тајланд, може да заврши зад решетки поради објавување на фотографии од келнерки кои на себе носат само престилки. Поставувањето на фотографии и видео снимки од разголени келнерки на…

Ако сте еден од овие три хороскопски знаци блазе вас: Ќе заработите големи пари

Велат дека парата буши каде што бургијата не може. Овие три хороскопски знаци знаат да намирисаат пари на километар… Бик Биковите се материјалисти и сакаат удобност. Тие прво се сакаат себе си, па парите, а останатото може да почека.…

Вознемирувачка снимка: Млад човек испил 24 енергетски пијалаци, лекарите го снимиле ова

Страшна снимка се појави на страницата „LiveLeak“, а на неа наводно се гледаат последиците од претерана консумација на енергетски пијалаци. Имено, момчето од снимката наводно испило дури 24 енергетски пијалаци. Неговото срце поради…

Утре е Тодорова сабота: Треба да го направите ова

Утре е Тодорова Сабота, празник на приврзаноста кон Велигденскиот пост. Утре именден празнуваат Тодор, Тодорка, Божидар (доаѓа од Тео-Бог и дар). Иако овој празник е верски празник и поврзан со црквата, во нашата земја постојат разни…

Ограбиле црква, а додека бегале од полиција нешто ги разнело?! (Вознемирувачко видео)

https://www.youtube.com/watch?v=IbtyNWvC7aA Откако ограбиле црква, се обиделе да избегаат. Но, успеале да стигнат далеку… Дали тоа било некој вид Божја казна или само случајност, одлучете сами. Во видеото во прилог погледнете што…

Ништо веќе нема да биде исто: Ни доаѓа црна Месечина после 20 години и со себе носи промени

Февруари е најкраток месец во годината, но интересен е поради една чудна небесна појава. Еве како таа влијае на вас. Имено, бидејќи месецот е пократок од останатите, во него нема да има полна Месечина поради лунарниот циклус, но ќе се…

Голи келнерки ги послужувале гостите: На сопственикот на кафулето му се заканува затвор

Прасонг Сукорн, сопственик на едно кафуле во тајландски Чонбури би можел да се најде во затвор поради ширење неморал затоа што во локалот се затекнате две полуголи девојки како ги послужуваат гостите. На Сукорн му се заканува затвор од…

Брутална тепачка помеѓу девојки: Соперничките ги фрлала на под (Видео)

Брутална тепачка помеѓу четири девојки од САД стана вирален хит на социјалните мрежи. Снимката, на неколку различни профили на социјалните мрежи, собрала милиони прегледи, а бројни корисници коментирале дека се ужаснати од оваа тепачка.…

И тоа е можно: Селанец забележал змија во снегот и ја снимил со мобилен

И тоа е можно: Селанец забележал змија во снегот и ја снимил со мобилен Еден жител во селото Бишчани во БиХ не можел да си поверува кога на снегот забележал змија. Оваа несекојдневна глетка за ова доба од годината успеал да ја…

Ова бебе спие во длабок сон, но кога ќе почне музиката, се случува нешто преубаво

Ова бебе спие во длабок сон, но кога ќе почне музиката, се случува нешто преубаво Ова бебе спие, но кога ќе дојде време за будење, родителите знаат како да го развеселат. Доволно е само да пуштат музика на мобилен телефон и забавата…

Жена подигнувала пари од банкомат: Кога го видела екранот, не можела да ги задржи солзите

Се чини дека денес луѓето ретко покажуваат благодарност. Понекогаш едно „благодарам“ многу значи и ги зближува луѓето на посебен начин. Меѓутоа, луѓето се често толку обземени со својот живот, што забораваат на манирите. Некој се сетил…

Гордиот татко ја снимал ќерката како по првпат во својот живот вози автомобил – набрзо се…

Гордиот татко ја снимал ќерката како по првпат во својот живот вози автомобил - набрзо се покајал! Учењето возење автомобил е прилично голема, емотивна задача. Зад воланот се чувствувате „моќно“, но во истиот момент и исплашени од фактот…

Пронајден пиштолот на еден од најпознатиот пират од 18 век

(МИА) - Кога бродот „Вида“ потонa вo 1717 годинa, со себе однел 144 човечки животи, меѓу кои и оној на Семјуел Белами - озлогласениот пират, попознат како Црниот Сем. До својата 28. година, Сем потопил 54 бродови, а неговото мото било…

Самохрана мајка на четири деца послужила тројца мажи во ресторан: Кога дошло време за сметка,…

Самохраната мајка на четири деца Триша Марфи од американската сојузна држава Мејн едвај спојува крај со крај. Покрај тоа што работи во старечки дом и полага испити како би станала професиоална негувателка, дополнително е вработена како…