Browsing Category

Мозаик

Од надвор изгледа како 300 години стара куќа, но внатрешноста изненадува!

Оваа куќа во англискиот град Корнвал е изградена далечната 1688 година. Новите сопственици го задржале традиционалниот надворешен изглед, но внатрешноста е целосна спротивност. Оваа куќа е доказ дека за книгата не треба да судите по…

Возач на камион запрел за да спаси куче скитник, а тоа го однело во шума и му го покажало ова!

Ден Огради, возач на камион од Акрона, Охајо, возел по автопат кога забележал нешто необично покрај патот. Кога се приближил, сфатил дека се работи за кученце кое изгледало изгубено. Возачот веднаш запрел како би го тргнал од патот.…

Возач на стара Буба на улична трка ги понижи сопствениците на Порше, Ламборџини и Нисан (Видео)

Возач на стара Буба на улична трка ги понижи сопствениците на Порше, Ламборџини и Нисан (Видео) Во наредното видео главната улога ја игра една стара „Буба“… Сите мислеле дека овој стар автомобил нема шанса против моќните модели на…

Сопственикот од прозор потајно снимал што прави поштарот со неговото куче

Сопственикот од прозор потајно снимал што прави поштарот со неговото куче: На 0:12 ќе останете без зборови Мајкл Колинс низ прозор снимал што прави поштарот со неговото куче. Видеото го објавил на интернет. Погледнете за што станува…

Многумина заплакале: 4-годишно девојче со неверојатни пејачки способности освои милиони

Клери Рајан Кросби е четиригодишно девојче кое ги освоило срцата на луѓето ширум светот, откако нејизиниот татко објавил снимка од нивната изведба на песната „You’ve Got A Friend In Me“. Песната ја започнал таткото, а ќеркичката му се…

Милионер глумел бездомник и го тестирал келнерот, а неговата реакција можела да го остави без работа…

Познатиот Јутјубер Коби Персин се облекол како бездомник како би ја снимил реакцијата на персоналот во еден ресторан. – Не можеме да ве послужиме, нема да ве послужиме денес. Жал ми е поради тоа, му рекол келнерот, но Коби бил упорен.…

Веќе никогаш нема да изедете јагода – што открива видео направено со микроскоп?

Ова омилено овошје, покрај неодоливиот вкус, изобилува со витамин Џ, а исто така содржи и билни феноли кои заедно со антиоксидансите го намалуваат ризикот од разни болести. Меѓутоа, дали некогаш сте помислиле што се наоѓа во ситните…

Мајка го замолила бебето да каже „мама“, но обратете внимание на она што го направило кучето

Мајка го замолила бебето да каже „мама“, но обратете внимание на она што го направило кучето! Оваа мајка снимила смешен и неочекуван момент. Сакала да го нахрани своето дете, а потоа се приближило и кучето. Мајката го замолила бебето…

И рекол на својата баба да се пресели во неговата гаража, кога влегла внатре се израдувала

Неодамна, новопечениот родител Мартин Броун бил приморан мајката на неговата жена откако станала и баба да ја пресели во близина на нивната куќа во која живее тој и неговата сопруга. Мартин се одлучил на еден неверојатен потег, а тоа е…

Огромен волк му го „покажува“ патот на автомобил (Видео)

Жител на Источен Дрвар, БиХ, снимил волк додека возел автомобил. Авторот го објавил видеото на својот Фејсбук профил, а во еден од коментарите навел дека возел околу 50 км/ч. Општина Источен Дрвар е во целосна блокада по обилните…

Бебе се јавува на телефон, а разговорот ќе ве насмее до солзи (Видео)

Не постои ништо послатко од ситуациите кога бебињата зборуваат, а се уште не го научиле нашиот јазик. Тие воглавно ги имитираат нашите гестикулации и интонацијата на говорот, но зборовите кои излегуваат од нивните усти воглавно се…

Пазарот е преплавен со лажен мед полн со хемикалии: Еве како да откриете дали купувате вистински мед

Пазарот е преплавен со лажен мед полн со хемикалии: Еве како да откриете дали купувате вистински мед! (Фото: menaribo) Еве како да откриете лажен мед со помош на обичен кибрит! Најдоброто што природата може да го направи и истовремено…

Ако имате ПВЦ прозори овој начин треба да го знаете – мајсторите сигурно не ви го кажале (Видео)

ПВЦ столаријата е најчест избор, бидејќи лесно се инсталира, а и најдобро ја задржува температурата во домот. Но, при поставувањето мајсторите обично не ви кажуваат некои битни работи… Поентата е што во различни временски периоди…

Наједноставниот начин со кој ќе се решите од комарци и муви во куќата и надвор засекогаш

Сите ги сакаме пролетта и летото, но ги мразиме мувите кои доаѓаат заедно со овие годишни доба. Мувите можат да бидат прилично незгодни и што повеќе мавтаме со рацете, се чини се повеќе летаат околу нас. Но, ако мислевте дека не…

Чувствувате негативна енергија? Исчистете го домот од тоа

Чувствувате негативна енергија и нервоза од која со денови не можете да се решите? Важно е да знаете дека домот мора да биде уреден и чист за во него да владее позитивна енергија. Ако се чувствувате исцрпено или тешко наоѓате работи низ…

Пресметал колку вреди работата на неговата сопруга – резултати дефитивно ќе ве натераат да…

На еден блог кој го води извесен Стивен, осамна текст, кој го заобиколи светот. Причината за тоа е што многу луѓе, всушност, се пронаоѓаат во него! „Размислував, но никако не можам да си дозволам дадилка и домашна помошничка… Мојата жена…

Решил да ја изора нивата, кога во бавча нашол буре со купишта пари

Овој фармер никогаш не очекувал да биде богат. Еден ден копал по својот имот додека не удрил во едно сино буре. Она што го пронашол во бурето го шокирало. 600 милиони долари се наоѓале внатре. Хосе Маријан Картолос, 65-годишен фармер…

Лицата родени во овој знак секогаш имаат многу пари

Ако парите се важен фактор за задоволство во животот, тогаш овој знак е дефинитивно роден под среќна ѕвезда! Знаете и сами дека постојат луѓе кои секогаш имаат пари иако изгледа како да не се мачеле многу да стигнат до нив. Сите…

Знаете ли што значи овој број на личната карта? Открива многу за вас

Една бројка на личната карта донесува многу интересна информација за вашиот изглед. Дали знаете што значи последниот број во вториот ред, од задната страна на личната карта? Се работи за цифра која означува колку луѓе има во земјата,…